| 0 תגובות פורסם תחת נושאים: . ]

מרכז הכפר

כפר נטר הנו מושב עובדים במישור החוף ליד העיר נתניה השייך למועצה אזורית חוף השרון. היישוב מונה 1,114 תושבים (נכון לסוף 2014). המושב הוקם בשנת 1939 כישוב חומה ומגדל על ידי בוגרי בית הספר מקווה ישראל. הישוב נקרא על שמו של קרל נטר שיזם והקים את מקווה ישראל והיה גם מנהלו הראשון. קראו על ההיסטוריה של כפר נטר כאן.

חלקו של המושב הותיק כולל 70 משקים חקלאיים ששיטחם כ-30 דונם האחד. ענפי החקלאות העיקריים: פרדסים, מטעי אבוקדו ולול. גידולים חקלאיים נוספים: כרם יין, ירקות, אנונה, אננס. כמו כן פועלות במושב חוות סוסים, דיר ומשתלות. הרחבת המושב הוקמה בשנת 2001. שכונת ההרחבה כוללת 82 מגרשים בגודל חצי דונם ועליהם בתים פרטיים.

ההרחבה מחוברת למושב בכביש רגיל ובנוסף בשביל הליכה מרוצף ומואר בלילה שאורכו כקילומטר אחד העובר דרך השדות. לאורך השביל קיר שעליו מצוייר ציור הקיר הארוך ביותר בארץ. הציור צויר ע"י חברי המושב בהפנינג מיוחד לציון 70 שנים להקמת המושב. בשנת 2014 נסלל שביל אופניים באורך 2 ק"מ בשדות הכפר המתחבר למושב בית יהושע הסמוך (ובעתיד יתחבר גם למושב אודים).

במרכז המושב קיימים:

- מועדון תרבות ("בית העם") בו מתקיימות מסיבות חגים, הרצאות, חוגים ופעילויות קהילתיות נוספות
- משרדי מזכירות הכפר
- צרכנייה
- בית כנסת
- מתחם גני ילדים הכולל 4 גנים מטעם המועצה האיזורית לילדים בגילאי 3-6
- מרפאת קופ"ח כללית
- מגרש כדורסל ובסמוך לו גן הבנים

במושב 4 גני משחקים לילדים.


סמל כפר נטר

מגדל השמירה מסמל את תקופת חומה ומגדל בה הוקם כפר נטר. מסביבו בתים, עצים ותלמים של שדה חרוש המסמלים את הסביבה הכפרית החקלאית של היישוב. שנת הקמת הכפר 1939 מופיעה ברקע מאחור. הסמל צוייר ע"י סמדר הראל, חודש ונצבע ע"י אסתי שני, שתיהן תושבות הכפר.

סמל כפר נטר

אודות אתר כפר נטר

אתר כפר נטר מבוסס על תשתית בלוגר של גוגל. מטרת האתר לשרת את תושבי הקהילה. האתר מנוהל בהתנדבות ע"י תושבי הכפר ניצן וגיל גלנטי.

באתר מתפרסמת ידיעה או כתבה חדשה כמעט מידי יום. על דף הבית יוצגו תמיד 14 הידיעות החדשות ביותר בסדר כרונולוגי יורד. כלומר, הידיעה החדשה ביותר תופיע למעלה ותחתיה שאר הידיעות הישנות יותר. כדי לצפות בידיעות ישנות יותר מה-14 המוצגות, לחצו על הלינק "רשומות קודמות" בתחתית הדף.

הרשמה לקבלת עדכונים מהאתר לתיבת הדואר שלכם
מעוניינים לקבל עדכונים מהאתר ישירות לתיבת הדואר האלקטרני שלכם? הכניסו את כתובת המייל שלכם בתיבה "הרשמה לעדכון שוטף" בצד ימין למעלה בראש האתר. לחצו על כפתור הירשם. בחלון שיפתח תתבקשו (באנגלית) להעתיק מספר אותיות מעוותות לשדה ריק כחלק מהליך הרשמה שגרתי שתפקידו למנוע שליחת דואר זבל. לאחר השלמת משימה קטנה זו, תקבלו לאימייל שלכם הודעה ובה לינק. גשו לתיבת הדואר שלכם ולחצו על הלינק בהודעה כדי להפעיל את השירות. שימו לב! ללא לחיצה על הלינק המדובר, לא הושלמה ההרשמה.