| 0 תגובות פורסם תחת נושאים: , . ]

משפחות יקרות!
השנה נחגוג בפעם הראשונה את ה"ארוחה בכפר" - התכנסות מושבית סביב משפחה, אוכל ובילוי משותף. במסגרת ההתכנסות, נחפש מטמון, נבלה במשותף סביב שולחן ערוך וארוך... (שבעים מטרים אורכו) נאכל כולנו ממאכלים מעשה ידינו, מעשה ידי שכנינו וחברינו, נשמע סיפורים סביב אוכל, נכיר את פרי עמלם של מי שעוסקים במזון, נקיים תחרות שנתית של אפיה ורקיחה, נכיר מתכונים חדשים, נצפה בסרט והעיקר... נהיה ביחד ביום עצמאותה של מדינתנו. אנו שואפים להפוך את הארוחה למסורת ועל כן חשובה לכולנו התגייסות מלאה וחמה, הן בנוכחות הפיזית והן בהשקעה במטבח! שתהיה לכולנו שנת עצמאות טעימה ושמחה.

מה מתבקשת כל משפחה לעשות?
כל משפחה ממשפחות המושב, מתבקשת לפתוח את סוד מטבחה ולהכין לארוחה הגדולה שני מאכלים:
1. מאכל מסורתי שעובר וקיים במשפחה שנים רבות, תבשיל, מאפה, סלט או כל סוג אחר של אוכל שמגיע מהסבתא, דודה או כל מקור אחר ו"סוחב" איתו סיפור או מעשיה, בדיחה או שם שתשמחו לשתף בו את כולנו.
2. מאכל עכשווי שאתם נוהגים לבשל במטבח שהוא "חביב הבית" ומקורו בשנים האחרונות, אם פרי המצאה אישי או כזה שלקוח מספר מתכונים, או כל מקור אחר.

המאכלים יובאו לשולחן הגדול של ה"ארוחה בכפר" בכלי הגשה מקוריים בהם אתם נוהגים להגיש בביתכם. אנחנו נדאג להגיש מהכלי ולדאוג לשלומו. מכוון שכל רעיון הארוחה מבוסס על מאכלי ידינו, אתם מתבקשים להתאים את גודלו של המאכל, כאילו יוגש למשפחה של שישה שמונה סועדים! כל מאכל יכתב בצורה מאירה ומסבירה, "סיפורו" ומקורו. כל המתכונים שיועברו אלינו יעברו הגהה והתאמה קולינרית ויוכנסו לאתר האינטרנט של המושב להנאת כל החברים.

תחרות האפייה השנתית
בכל שנה נקיים תחרות אפיה כלל מושבית במספר קטגוריות:
1. עוגת הגבינה הנחשקת
2. עוגת הפירות שלי! עוגה על בסיס פירות, מתפוחי עץ ועד טארט פירות
3. ריבת גן עדן

כל מי שמבקש להשתתף בתחרות, מתבקש להודיע מראש לנעה ביטון ולהביא את פרי מטבחו בצהרי יום ההתכנסות. תוצאות התחרות והפרסים יוענקו לזוכים במהלך ההתכנסות. הפרסים שווים! אבל שווה יותר היא ההנאה של כולנו ממתכון מנצח של מאכל מנצח!

אנו נעבור בימים הקרובים בין הבתים ונערוך רישום של המשפחות המשתתפות ושל תוכניות הבישול של כל משפחה. נזכיר כי האירוע יחל ביום חמישי 8.5.2008 בשעה 17:00 ברחוב הארגמן. המאכלים כולם יהיו חלביים.

להתראות ב"ארוחה בכפר"!
הוועדה המארגנת.

טלפונים לברורים:
נעה ביטון 052-2733596
סמי דהן 052-5177761