‏לתושבי כפר נטר שלום רב,

ועד מקומי כפר נטר בראשותי החל בפעילותו מתחילת השנה לאחר שהוסמך חוקית במליאת מועצת חוף השרון.
מתחילת דרכו הציבורית של ועד זה, שהינו הועד המקומי הראשון הנבחר בכפר נטר, חרטנו על דגלנו את הפעילות בתחום החינוך והתרבות במושב.

אחד מהאתגרים החשובים ביותר העומדים בפנינו הנו העמקת תחושת השייכות של התושבים החדשים לכפר ולמורשתו וביסוס הקשר עם תושביו הותיקים שיסדו וטיפחו את הכפר לאורך השנים. הקמת שכונת ההרחבה, בנוסף לכך שהכפילה את מספר התושבים בכפר, שינתה באופן דרמטי את הרכב האוכלוסייה: כ-80 משפחות חדשות וצעירות עם ילדיהן בנו את ביתן בכפר בכדי ליהנות מאיכות חיים באווירה כפרית וחינוך ילדיהן ברמה הגבוהה ביותר.

כאמור, תחום החינוך עומד בראש מעיינינו ולשמחתי מספר הילדים שנרשמו לגני הילדים לשנת הלימודים הבאה עומד על למעלה מ-100 ילדים בכפר נטר ובית יהושע בחלוקה שווה.
אני גאה בכך שועד מקומי כפר נטר קיבל החלטה לפתוח שני גני ילדים נוספים בכפר ובכך להעניק לילדינו רמת חינוך גבוהה ובתנאים הטובים ביותר. יתר על כן, זו הפעם הראשונה בכפר נטר שניתן מענה לילדי הגן בגיל 3 אשר עד כה נאלצו למצוא פתרון ביישובי הסביבה. למותר לציין את חשיבות הנושא להעמקת הקשרים החברתיים והמחויבות למקום עבור ההורים וילדיהם המתחילים את דרכם בגן ילדים הנמצא בישובם.

רמת המורכבות בהקמת גני הילדים הנה גבוהה ביותר: היא כרוכה במאבקים בירוקראטיים לא פשוטים, גיוס צוות גננות וסייעות, פיקוח על בניית הגנים והפיתוח הסביבתי כך שיהיו בסטנדרטים הגבוהים ביותר וגיוס משאבים.
על מנת לספק את הנגישות הבטוחה ביותר להורים ולילדים תועתק הכניסה לגנים למזרח וייסללו כביש גישה ומקומות חניה מסודרים לבאי הגן. הכניסה לגנים היום מרחוב ההדרים הינה מסוכנת ביותר והכפלת מספר הילדים הבאים לגן מחייבת הערכות שונה.

הזמן הקצר שעומד לרשותנו (נתקבל אישור תקציבי ממשרד החינוך רק בסוף חודש מרץ) הופך משימה זו לקשה אף יותר. העלות הכוללת של הקמת שני גני ילדים חדשים, ציודם, הפיתוח הסביבתי בגנים ובסביבתם והקמת כביש הגישה נאמדות בכ-1,600,000 ₪. אנו צפויים לקבל סיוע בסך 600,000 ₪ ממשרד החינוך.
חשוב לציין שבמידה והיה נבנה רק גן אחד, מרבית הפעילויות שפורטו היו מתבצעות שכן ביצוע הפיתוח וכביש הגישה היו מחויבי המציאות.

לעניין טענותיו של חבר הועד בני גזית:

בהערכות התקציביות הראשונות אשר הוצגו לוועד בחודש מרץ 2008 לא נכללו כביש הגישה הסלול והסדרת מקומות חנייה ממזרח לגנים. לכן, הערכות אלו אינן רלוונטיות להיקף הפרויקט המבוצע בפועל היום.
חשוב לציין כי בעתיד מתחם הגנים צפוי להוות מקור הכנסה משמעותי להגדלת תקציב הוועד המקומי של הכפר.

בנושא השמירה חברת השמירה לביא בטחון הפרה לאורך זמן ממושך את התחייבויותיה החוזיות כלפי הכפר.
חבר הוועד בני גזית היה מראשי מבקריה.
מאחר ופניותי לחברת לביא שמירה לתיקון הליקויים לא זכו לתגובה הולמת, החלטתי על הפסקת פעילותה החל מתאריך 1.6.08 במקום ה- 1.8.08 בו נסתיים החוזה עמה. חברת השמירה הפועלת כיום בכפר הינה משמר החופים. תקופת העסקתה מוגבלת ל-3 חודשים ולא מחייבת מכרז על פי חוק. רכב סיור לא מועסק בכפר כבר החל מ-1.1.08
בשבועיים הקרובים נצא למכרז חדש לשמירה בכפר שיכלול רכב סיור ויהווה חלק מהיערכות ביטחונית חדשה. כחלק מהיערכות זו יוקמו שערים בכפר. תכנית השערים התעכבה חודשים ארוכים ולאחרונה הגיעה לשולחנה של הוועדה המקומית חוף השרון. לתכנית עדיין לא נתקבל היתר שכן הוועדה הציבה מספר דרישות טרם קבלת ההיתר. מייד עם קבלת ההיתר, כפי שהתחייבתי בעבר, יוצבו השערים בכפר.
במקביל ולאחר אישור בועד המקומי נצא למכרז לתפקיד רב"ש לכפר שיחליף את דני פוקס שהתפטר מתפקידו.

גם בעניין קו המתח הגבוה בהרחבה לוקה מכתבו של בני גזית באי דיוקים משמעותיים. הפעילות להעתקת קו המתח הגבוה בהרחבה החלה כבר לפני מספר חודשים בפגישות עם מספר גורמים אליהם פנינו לסיוע, ביניהם מר בן ציון סלמן אשר שימש בתפקידים בכירים במע"צ ובמשרד התחבורה, לבדיקת האפשרויות העומדות בפנינו ובבחירת דרך הפעולה היעילה ביותר. עדיין לא נתקבלה חוות דעתו בנושא ומייד לכשתתקבל ידון הנושא בועד המקומי לקבלת החלטה ותקצוב דרך הפעולה המומלצת.
במקביל, ובמסגרת המעקב אחר רמת הקרינה נפגשתי לפני כ-10 ימים עם ד"ר לפה אלכסנדר מרכז בטיחות קרינה במחוז המרכז מטעם המשרד לאיכות הסביבה. המשרד לאיכות הסביבה מקפיד לערוך בכפר בדיקות תקופתיות ובבדיקות האחרונות רמת הקרינה היתה בין 0.5-2 מיליגאוס. רמת קרינה זו נמוכה משמעותית מרמות הקרינה לפני ביצוע סיכול הפאזות על ידי חברת החשמל.

חגיגת יום העצמאות ה-60 למדינת ישראל נחגגה בהצלחה רבה במתכונת מיוחדת. החריגה התקציבית השנה הייתה נמוכה משמעותית מחריגת התקציב בשנת 2007 שעמדה על 28%. תקציב נוסף הוקדש לתחזוקה שוטפת וכלל החלפת דגלים בלויים ותאורה לקויה. כמו כן הושקע חלק מתקציב התחזוקה בשיפור ושדרוג הבמה למען בטיחות משתמשיה.
הנני רואה בחומרה את החלטתו של ועד בית יהושע שלא להשתתף במלואו בתשלום עבור חגיגות יום העצמאות. הנושא יועלה לדיון בישיבה משותפת לשני הועדים.
חשוב לציין שלמעלה מ-13 חברים מכפר נטר פעלו בהתנדבות ימים כלילות בהפקת מסיבת יום העצמאות. שיתוף הפעולה של חברי ועדת תרבות בית יהושע היה מצומצם.

לעניין שקיפות במידע ועד כפר נטר עובד בשקיפות מלאה. ישיבות הועד מתקיימות בצורה סדירה וההחלטות מתקבלות בצורה דמוקרטית. חברי ועדת ביקורת מוזמנים ונוכחים בישיבות הוועד.
ההתנהלות הכספית של הועד מסודרת מזו שבתקופת כהונתו של בני גזית כגזבר והמשך פירוט בנושא הנו מיותר.

לבסוף, בני, מאז נבחרנו לועד המקומי אתה ושותפיך עושים מאמצים לחבל בפעילות הועד תוך הטחת ביקורת שחלקה לוקה בחוסר דיוקים מהותיים וחלקה מסולפת.
האתגרים העומדים בפנינו לטובת כל תושבי הכפר דורשים מאמץ משותף. הניסיונות להכשילנו השכם והערב פוגעים הן בתפקוד הועד המקומי והן בתושבי הכפר.

בברכה,

רמי שוחט
יו"ר וועד מקומי כפר נטר


1 תגובות

אנונימי אמר/ה... @ 9 באוגוסט 2008 בשעה 9:35

קראתי את דבריו של בני וכעת גם את דברי רמי. ולפי מיטב הבנתי דבריו של בני אין להם אחיזה והם ממש קנטרנים... האם זוהי האמת???
אודה לכם על תגובתכם.
בברכה,
חבר כפר נטר

הוסף רשומת תגובה