| 1 תגובות פורסם תחת נושאים: . ]

כתבה: ענבל לוי רז
צילמו: רותי רז וליעד לוי רז


כשהתחלנו לתכנן את אירועי שנת ה-70 לכפר נטר היה ברור שנלך בעקבות בית יהושע ונפיק ערב מספרי סיפורים ייחודי משלנו. ההכנות היו רבות וזה המקום להודות לכל אלה שנתנו כתף כדי להרים את הערב.


(הקליקו על התמונות כדי לראותן בגודל מלא)

כבר במהלך ההכנות נהנינו לצלול להיסטוריה, להביט בתמונות המדהימות שנשתמרו מאותה תקופה (אין כמו שחור לבן), להתגעגע לאנשים שכבר לא כאן ולשמוע את הסיפורים הקטנים ביניהם גם העסיסיים שמקומם בסלון ולא במועדון.אבל, ההנאה האמיתית הייתה לראות את האורחים המגיעים לערב חלקם מרחוק, חלקם אנשים שלא היו בכפר שנים רבות (טוב שידעתי לענות על השאלה האם המועדון ממוקם היכן שהיה מחסן התערובת...) וכמובן אנשי הכפר בהווה כולל נציגי הדור הצעיר יותר שבאו לספוג קצת טעם של פעם.העיניים ברקו לכולם, שמחת המפגש השילה את השנים ובן רגע ניתן היה לראות את החבר'ה של פעם, כל אחד והכנופיה הפרטית שלו.

רובי מיטרני הנחה בחן ובאסרטיביות את הערב. אחד אחד, ממושמעים להפליא ונענים לתיפופו הקצבי על המיקרופון, סיפרו כל מספרי הסיפורים שהתנדבו למשימה, את סיפוריהם.ראשון עלה ברוך בריפמן שהראה לכולנו מהי נפש צעירה וסחט תשואות רמות מהקהל על הופעתו המרשימה. חנה תורג'מן אחריו ריתקה אותנו בסיפוריה על ילדותה בתקופת המחנה.אחריה דיברה גנינה ענפי וגוללה את סיפורה האישי כגננת בכפר. יוסי קסטרו הביא סיפורים מבית סבא וסבתא (לצקי) וכצפוי הקהל התגלגל מצחוק.ורדה גזית נתנה את הזווית הפמיניסטית בסיפורה המרתק על אמה יוכבד לבית שפיגל.משה דייגי (דוגי) סיפר סיפורים מילדותו כילד בכפר שהרעב היה בו אורח של קבע והתרבות לא ממש קיימת.אהרון בז'רנו תאר כיצד התגלגל, כנגד כל הסיכויים, רכוב על חמור, ללמוד בהדסים ובעקבותיו כל החבורה.אחריו אברהם רז (ברמה) שסיפר מתעלולי הילדות שלו ושל נדי בכפר צור ונתן גם את הזווית הטרגית של תקופת הנעורים שלהם בכפר.בצלאל גוטר העלה מן האוב את שלל הדמויות הססגוניות שאכלסו את בית הכנסת של ימי ילדותו ומיד אחריו הקריאה מירי שמיר (דסקלביץ') שיר בחרוזים שכתבה אודות ההרפתקאות שלה ושל ורדית גוטר בדרך החתחתים להדסים.איתמר גרבר סיפר חוויות ילדות ונעורים בקולנוע של טוכנדלר באבן יהודה היכן שעכברושים ומקריני תרגום חסרי שליטה באנגלית ניסו ללא הצלחה לחבל בחוויה הקולנועית.אחרונה דיברה דינה ברימר לבית אטשטיין שסיפרה על הדרך שהובילה את אביה לכפר ועל לידת הבית של אמה.מן הקהל עלה עקיבא (אחיה של רחל דומאי ז"ל) בכובע הבוקרים וסיכם יפה את הערב בסיפורו על כנופיית החמורים מהדסים שלימים התקדמה בחיים והביאה כבוד לכפר.הכיבוד שארגנה ניצה ביחד עם מתנדבים רבים היה טעים להפליא, חימם את הבטן והוסיף לאווירה הטובה.במהלך הערב הוקרנה מצגת שהוכנה במיוחד עבור האירוע שכללה עובדות מעניינות, תמונות מאלבומי המספרים, מסמכים היסטוריים של הכפר ועוד. רוצים לצפות במצגת? ליחצו על הלינק מצגת ערב מספרי סיפורים והורידו למחשביכם קובץ PDF המכיל את כל תכני המצגת.
כמו כן הוקרן במהלך הערב סרטון הקמת המגדל של כפר נטר מיום העלייה לקרקע בשנת 1939. ליחצו על המשולש במרכז תמונת הסרטון כדי לצפות בו.

רוצים להשאיר תגובה למאמר? הייתם בערב וברצונכם להוסיף חוויות, התרשמויות הצעות או רעיונות? ליחצו על כותרת המאמר למעלה. בחלון שיפתח גללו למטה עד הסוף ולחצו על הלינק הירוק "הוסף רשומת תגובה".

תודה לכולם ונתראה באירוע הבא!

1 תגובות

ערן דייגי אמר/ה... @ 31 בינואר 2009 בשעה 13:50

מעולה!!!

הוסף רשומת תגובה