| 0 תגובות פורסם תחת נושאים: . ]

האביב כבר כאן, מזג האויר נעים וכמיטב המסורת הטובה משפחות כפר נטר ממשיכות לטייל! בשבת ה- 21.3.09 נצא לטיול משפחות באיזור הכרמל, לנחל מערות ולמוחרקה.

שמורת נחל מערות

בגדה הדרומית של נחל מערות, הנמצא בשיפוליו המערביים של הכרמל, התגלו מערות שבהן נמצאו שרידים ועדויות לפעילות של האדם הקדמון. ייחודה של השמורה בכך שהממצאים מעידים על קיומו של רצף יישובי שנמשך כמיליון שנים, תופעה נדירה בעולם.

במהלך הסיור בשמורה מתרשמים המבקרים ממערת התנור הגדולה, שבה התקיימו שלוש תרבויות אנושיות. המסלול ממשיך למערה קטנה יותר, מערת הגמל, שבה קיימת תצוגה של כלים שהיו בשימוש האדם בתקופת התרבות המוסטרית. במערה השלישית, מערת הנחל, שעומקה כ- 90 מטרים, מוצג חיזיון אור קולי הממחיש את אורח החיים של האדם הקדמון. מחוץ למערה מוצג דגם של שלד הממחיש קבורה שרווחה בקרב אנשי התרבות הנטופית לפני כעשרת אלפים שנה.

חנייה לארוחת צהריים בחניון האגם.

ביקור בקרן כרמל (בערבית: דיר אל מוחרקה - מנזר מקום השרפה)

במקום נמצא מנזר השייך למסדר הכרמליטי שהגיע מאירופה במאה ה־17. עפ"י המסורת, כאן ירדה האש מן השמיים במאבק שהיה בין אליהו לבין נביאי הבעל. המסדר נוסד בכרמל בתקופה הצלבנית ואימץ לעצמו את דמותו של אליהו הנביא הבודד, המתנזר, הלוחם בקנאות נגד הכופרים בני זמנו.

לפי המסורת המקובלת בקרב הנוצרים, המוסלמים, הדרוזים ואף היהודים, כאן על הפסגה התחולל המאבק הדרמטי בין אליהו לנביאי הבעל. פסל אליהו המוצב במקום אינו הפסל המקורי שכן את הפסל הקודם שבר קאוקג'י (מנהיג "צבא השחרור הערבי"במלחמת העצמאות) לעיני כל חייליו. מן ההר נשקף נוף מקסים של גבעות הגליל התחתון.

תחבורה
אוטובוס טיולים. שימו לב, אוטובוס מוגבל לכ- 10 משפחות . כדי שנוכל להערך בהתאם ולשריין אוטובוסים, אנא הירשמו מראש עד ל-17.3

לוח זמנים
08:45 - איסוף ברחוב הרותם פינת האלה בהרחבה.
09:00 - איסוף ממרכז הכפר ליד המזכירות.
16:00 - שעת חזרה משוערת

מזון
על כל משפחה להצטייד במזון לכל היום.

ציוד
נעלים נוחות, מים, כובע, קרם הגנה.

תשלום
30 ₪ למשתתף, כולל כניסה לאתרים וליווי מדריך. התשלום יבוצע באמצעות חיוב חשבון המיסים. שילחו מייל לאורלי במזכירות עד ה- 17.3 ובו כיתבו את מספר בני המשפחה הנרשמים ואת הסכמתכם להורדת התשלום דרך חשבון מיסי הכפר.

שימו לב: ההשתתפות מותנית בהרשמה עד ל-17.3 והסכמה לחיוב חשבונכם במזכירות.

הערה: בכל מקרה של דחייה עקב מזג אוויר לא מתאים תועבר הודעה למאשרי ההשתתפות.

מצפים לראותכם!