ברצוני לשתף אתכם בפעילות הוועד המקומי בחודשים האחרונים ובפעילות המתוכננת לחודשים הקרובים.

בראשית הדברים, בתאריך 10.2.09 הלך לעולמו שכננו וראש מועצת חוף השרון אהרן בז'רנו ז"ל. להלן דברים שנשאתי על קברו:

"אני נפרד היום בכאב ובצער עמוק בשמם של כל תושבי וחברי כפר נטר מחברנו אהרן בז'רנו. תחילת שנות ה50- אהרן הגיע עם משפחתו לכפר מכפר חיטים. "הבולגרים" הם כונו והתיישבו בחלקו הצפוני של רחוב ההדרים. השנה חוגג כפר נטר 70 להיווסדו ובערב מספרי סיפורים שנערך בכפר סיפר אהרן על החיים בכפר כילד, על הרכיבה על חמור לבית הספר בהדסים ועל העבודה בפרדס בכדי לרכוש עט לבית הספר. לאורך כל השנים בתפקידיו הציבוריים-כיו"ר ועד הכפר כסגן ולאחר מכן כראש מועצת חוף השרון אהרן תרם תרומה מכרעת ומשמעותית לפיתוחו ושגשוגו של כפר נטר. שכונת ההרחבה הוקמה תודות לתמיכתו העיקשת והיום מאכלסת כ- 100 משפחות. אהרן: פשוט, חברי, דלתו פתוחה תמיד לפניות התושבים. בחודשים האחרונים נתן לנו תמיכה וגב בהרחבת מתחם הגנים שבו מתחנכים ילדינו שחלקם דור רביעי בכפר נטר. אנו נמשיך בדרכו בפיתוח הכפר ובשמירה על צביונו הכפרי של יישובנו והשטחים הפתוחים בו. נלווה אותו בדרכו האחרונה בתודה ואהבה גדולה. מלכה, אודי יובל ואורית ליבנו היום אתכם, מי ייתן ולא תדעו עוד צער".


בישיבת הועד האחרונה הביעו כל חברי הוועד את החשיבות והרצון להנציח את זכרו של אהרן בז'רנו בכפר. הוחלט שכפר נטר בשיתוף והתייעצות עם משפחת בז'רנו ינציחו בכפר את זכרו של אהרן.

גני ילדים
ב-1.9.08 הושלמה הקמת שני גני ילדים חדשים בכפר ונערך שדרוג מקיף של כל קריית הגנים. כמו כן נסללה דרך גישה חדשה ובטיחותית מזרחית לגנים והוכשרו מקומות חנייה לנוחות ההורים. היום מתחנכים בגני הילדים 108 ילדים תושבי כפר נטר ובית יהושע. שמנו דגש רב על גיוס צוות שנותן את כולו למען ילדי הגנים, בראש הצוות עומדת הרכזת מלי גל. לאחרונה סיימנו בהצלחה את הרישום לשנה הבאה.

תנועת הנוער האיחוד החקלאי
וועד הכפר ממשיך לתמוך בפעילות תנועת הנוער האיחוד החקלאי. 44 מילדי הכפר משתתפים בפעילות התנועה.

חגיגות שנות ה70
השנה כפר נטר חוגג 70 שנה להיווסדו. לאורך השנה נערוך פעילויות תרבות שונות לציון האירוע. הכפר יצא לטיול במקווה ישראל, שם הכל התחיל. כמו כן נערך ערב מרגש של מספרי סיפורים.

*בתאריך 2.5.2009 נקיים בכפר יום ספורט וזאת במטרה להפכו למסורת שנתית.
*בתאריך 8.5.2009 יערך הפנינג צביעת הקיר לאורך השביל המחבר, הצביעה והציור ילוו בהדרכה מקצועית, התושבים מתבקשים לעקוב אחר הפרסום של ההפנינג.
*השנה נמשיך במסורת של אירוע חוצות היוצר שיתקיים בכפר ב-16.5.2009
* בתחילת חודש יוני יערך הפנינג חגיגת שנות ה-70 שילווה במגוון פעילויות שיעסקו במסורת הכפר וכמו כן יבנה דגם של חומה ומגדל.
* לציון חגיגת שנות ה-70 יתקיימו בכפר פעילויות יצירה הכוללות הרחבת שטיח הקיר הקיים במועדון ויצירת פסיפס מיוחדת.

זו הזדמנות להודות לכל הפעילים הרבים העושים במלאכה ובראשם לדינה ברימר שעומדת בראש צוות חגיגות ה-70.

תרבות
*בחודשים האחרונים התקיימו מספר הרצאות בנושאים שונים במועדון הכפר. בכוונתנו להמשיך בפעילות זו.
*אנו ממשיכים בביסוס מסורת טיולי המשפחות בכפר נטר. לאחרונה התקיימו טיולים לנחל פולג וטיול באוטובוס למערות האדם הקדמון והמוחרקה. (מי שטרם השתתף מוזמן להצטרף לטיולים הבאים). בהמשך השנה נמשיך בטיולים.
*כפר נטר נרתם לפרויקט "קהילה תומכת" למען קשישי המועצה. הפרויקט מתנהל באמצעות מחלקת הרווחה במועצה.

גינון
*כיכר הכניסה להרחבה שודרגה והעבודה בכיכר תסתיים בחודש הקרוב.
*הושלמו העבודות בסוללה המערבית בכניסה הצפונית לכפר. בעתיד יושלם הצד המזרחי.
*הוכנו תכניות לשדרוג חלק ניכר מהשטחים הציבוריים בכפר נטר, כולל הגינה ליד הצרכנייה, כיכר הכניסה לכפר ולאורך רחוב ההדרים. במהלך השנה ובהתאם לאפשרויות התקציביות נחל בטיפול בשטחים אלה.
*במסגרת הנסיונות לחיסכון במים נערך מעבר הדרגתי לצמחיה חסכונית במים.

איכות הסביבה
* לאחרונה השלמנו חלוקת מתקנים לפחי האשפה בכפר.
* הכפלנו את תדירות טיטוא הרחובות בכפר והוא מתבצע אחת לשבועיים בימי חמישי, ובנוסף פועלת קבוצת נערים העוסקת בניקיון הכפר פעמיים בשבוע.
* התושבים מתבקשים לחסוך בצריכת המים בהתאם להנחיות רשות המים.
* שימו לב: עונת הנחשים החלה! הישמרו והקפידו על סגירת הבית.

ועדת גבולות
לאחרונה נשלח אליכם עדכון בנוגע לוועדת הגבולות ופעילות הוועדים. הוועד המקומי פועל בשיתוף וועד האגודה והמועצה, בהתנגדות לדרישת עירית נתניה להרחבת שטחה. דיון נוסף בדרישות עירית נתניה נקבע לסוף חודש אפריל, ואנו נעדכן בתוצאותיו.

בטחון ותנועה
* הוועד המקומי פרסם מכרז לשינוי ושדרוג מערך השמירה בכפר. במסגרת ההיערכות החדשה יתבצע סיור ממונע, הוקמו עמדות שמירה חדשות ויותקנו מצלמות לאורך רחוב האלון ובמוקדים נוספים בכפר. אנו לוחצים על המועצה לקבל את ההיתר לשערים, שכן הם חלק מהמערך החדש המתוכנן.
* מתארגנת קבוצת מתמידים שיתגברו את השמירה בכפר בסיוע ושיתוף משמר הגבול. פרטים במזכירות.
* הוספנו מראות בטיחות בכמה מוקדים בכבישי הכפר, התחלנו בפעילות לשדרוג ותיקוני מדרכות בכפר. בקרוב נחל בביצוע במפרים לאורך הכפר וההרחבה.

בחירות למועצה
בתאריך 7.4.09 תתקיימנה בחירות לראשות המועצה. לאחרונה קיימתי פגישות עם המועמדים על מנת להעלות בפניהם את הבעיות המרכזיות של כפר נטר: בעיית התנועה, קו המתח הגבוה בהרחבה, וועדת הגבולות , חינוך, בטחון ונושאים נוספים. אני קורא לתושבים לבוא ולהצביע ביום הבחירות.

בברכה,

רמי שוחט
יו"ר ועד מקומי כפר נטר