| 3 תגובות פורסם תחת נושאים: . ]

מאת: יצחק אטשטיין, ההדרים 20 כפר נטר

זה שנתיים וחצי שבית הכנסת של הכפר הפך להיות מאוכלס ומנוהל ע"י אנשי חב"ד המגיעים אליו מאבן יהודה ומנתניה. דרכם של אנשי חב"ד אינה תואמת את דרכו ורוחו של רוב הציבור בכפר. אנשי חב"ד אינם מתחשבים ברגשות וברצונות של חברי הכפר, שלהם שייך בית הכנסת, ומנסים לשנות את אופיו של בית הכנסת בכל דרך אפשרית:

1. שינוי חלוקה פנימית של המבנה ללא בקשה וללא קבלת רשות מועד הכפר.
2. ניסיון לשנות מקום וצורה של לוח הזיכרון לחברי ובני הכפר שהלכו לעולמם. וזאת שוב מבלי לשאול ולקבל את אישור המשפחות.
רק במקרה הבחנתי בלוחות המפורקים ויידעתי את המשפחות. המשפחות מאד נפגעו ודרשו להשאיר את הלוח במקומו ובהתאם לתכנונו המקורי. את שיחזור לוח הזיכרון עשיתי בעצמי.
3. חבלה במנורת שמונת הקנים המוצבת על גג בית הכנסת שהיינו מדליקים בחגים ובאירועים ממלכתיים.
4. הורדת שתי מנורות זיכרון(שנתרמו ע"י המשפחות) מהקיר המערבי של בית הכנסת.

ניתן להבחין כאן בתחילתו של תהליך מוכר של אנשי חב"ד. שיטת הסלאמי. נגיסה בעקבות נגיסה. לאט לאט ובצעדים קטנים, הכתבת אורח החיים שלהם על אוכלוסיה שאורח החיים הזה זר להם. אנחנו, במחשבה נאיבית שאצלנו זה לא יקרה וגם אם יקרה זה לא נורא, משחקים לידיהם.

דוגמא לכך אנו רואים בימים אלה בקרית יובל (ירושלים) - איש חב"ד שכר דירה והפך אותה לבית כנסת. הם לא מהססים לנקוט בכל צעד אפשרי. באלון שבות, ישוב דתי בגוש עציון, לא מתירים לאנשי חב"ד להתפלל בישובם, מחשש להשתלטותם. במקרה שלנו פניה לערכאות לקבלת צו המחייב את המושב לדאוג עבורם למקום תפילה. אם הם רוצים להתפלל שיעשו זאת בקרבת ביתם.

אולי הצעד הבא שכירת יחידת דיור בכפר נטר ואחריה עוד אחת ועוד אחת... שמועה עקשנית אומרת שהשכירות הראשונה כבר בוצעה.

מודגש בזאת - לפני כשנתיים התקבלה החלטה של וועד הכפר המחזירה את בית הכנסת לרשות תושבי הכפר תוך חזרה לצביון המקורי, כלומר לפני השתלטות אנשי חב"ד. לא נעשה דבר למימוש ויישום החלטה זו!!! יש לנקוט בכל דרך חוקית אפשרית, כולל סיוע משפטי ו/או הליגה למניעת כפיה דתית.

לידיעת הציבור, מלבד התושבים הבודדים שמתפללים עם אנשי חב"ד, קיים גרעין של 7 -6 מתפללים וותיקים, שהם כפול מאלו שמתפללים כיום, המבקשים לחדש נוכחותם בתפילות ללא נוכחות אנשי חב"ד.

אנו חייבים להתעורר לפני שנמצא את עצמנו מוקפים וכפויים.

בברכה,
יצחק אטשטיין

מעוניינים להגיב על תוכן הכתבה? ליחצו על הלינק הקטן "תגובות" המופיע מתחת לכותרת המאמר (בהמשך לתאריך). בחלון שיפתח כתבו את תגובתכם וליחצו על כפתור "פרסם".

קראו עוד על הנושא הטעון בכתבתו המעניינת של אורן מג'ר בעיתון הארץ.

3 תגובות

אנונימי אמר/ה... @ 9 במאי 2009 בשעה 17:15

רוב אנשי כפר נטר זה "רוב דומם".
אטשטיין כבר נלחם זמן רב להחזיר את בית הכנסת לתושביו האמיתיים. חבל שהוועד הכפר לא מגיב, נם את שנתו ומי יודע מתי יתעורר.

אנונימי אמר/ה... @ 13 במאי 2009 בשעה 14:46

סליחה אבל למה בכלל צריך בית כנסת אם לא משתמשים בו? אני מציע להפכו לספרייה ומרכז מחשבים ואינטרנט. וגם לתלות פוסטר של דארווין בכניסה. אם נשאר תקציב.

אנונימי אמר/ה... @ 15 במאי 2009 בשעה 21:48

רעיון מצוין!!! אבל לא מוכרחים פוסטר של דרווין, קדימה תושבי כפר נטר הרימו קולכם .

הוסף רשומת תגובה