| 0 תגובות פורסם תחת נושאים: . ]

במסגרת אירועי ה-70 לכפר נטר, נצא בשבת 13 ליוני למסע בזמן להכרת הכפר של פעם. בנקודות שונות בכפר נפרוס תחנות הפעלה והדגמה של אורח חייהם של מייסדי הכפר, ענפי המשק של פעם, ריחות וטעמי העבר.

יום הפעילות מיועד לכל תושבי הכפר, בכל הגילים. מומלץ לותיקים להזמין גם את דור הנכדים והנינים שכבר לא גרים איתנו, להכיר את ההיסטוריה של הכפר.

אז מה בתכנית?

לול של פעם - לול תרנגולות היה ברוב המשקים. חשבתם פעם על "לקום לאסוף ביצים לפני בית ספר?" . כן, כך חיינו פעם. בתחנה זו נבקר בלול אותנטי, נתנסה באיסוף ביצים ושקילתם.

פרדס - למי לא היה פרדס? מי לא קטף קלמנטינות בגשם שוטף"? על דנסי ויוסוף אפנדי שמעתם? נמיין ונארוז פרי הדר בידיים ונצפה בממיינת קלמנטינות בת 47 בפעולה.

חיטה ולחם - המייסדים חשבו שלגדל חיטה זה קל. נקצור, נדוש, נטחן ולבסוף נאפה פיתות.

עיזה פזיזה - עז הייתה לכולם. שתינו חלב ישר מן העטין וזה אפילו היה טעים!!! נבקר בדיר עיזים, נלמד להכין חמאה אותה נאכל לקינוח.

כלים חקלאיים - על "אגריה" בודאי לא שמעתם מעולם. היום גם טרקטורים כבר אין לכולם. ומי לא רוצה לטפס לצמרות העצים ב"אפרון"???

מבנים ציבוריים - מה היה פעם במועדון הכפר? היכן הוקם המחנה הראשון? איפה הסתודדו הזוגות של פעם? סיור וסיפור על ימי בראשית.

הבאר - איך פועלת באר? איך פתרו פעם את בעיות המים? הצצה חד פעמית לבאר הראשונה.

מגורי ראשונים - הצצה לבית הרפת אליו עברו מהאוהל והצריף. תצוגת חפצי בית של פעם.

לול מודרני - כניסה ללול מודרני פעיל בליווי הלולן.

צרכניה - הלב הפועם של הכפר. גם כשבגרוש היה חור, ליקקנו "צוקר קנדל". בואו לקנות ב"בונים" ממתקים של פעם. המיקום בצרכניה של היום. תפעל לאורך כל יום הפעילות. רכישת בונים בעלות 10 ש"ח במקום.

התמונות של פעם - תערוכת צילומים מהארכיון במועדון. תערוכת הצילומים תהיה פתוחה לאורך כל יום הפעילות.

פינת התרעננות – מים, שתיה חמה ומנוחה ברחבת המועדון.התארגנות

יום הפעילות, מבוסס על תחנות הפעלה והסבר. על מנת שנוכל כולנו לקחת חלק וליהנות, נבקש לקיים הרשמה מוקדמת. היצע התחנות גדול, ומאפשר לכולם לגעת קצת בהיסטוריה של הכפר. בחרו מה מעניין אתכם יותר. ממילא לא תוכלו להספיק הכל.

תחנות ההפעלה תפעלנה בשעות מוגדרות. על מנת לבצע את הפעילות המתוכננת לתחנה, תוך השארת זמן למפעיליה לנשום, ולכם לעבור לתחנה הבאה – הפעילויות תתחלנה ותסתיימנה בדיוק בזמן!

אנו צופים תנועה של מאות אנשים בכפר, ולכן נמליץ על שימוש ב"אוטובוס מס' 11" (הליכה ברגל למי שלא מכיר את המושג). המתעקשים ו/או הנזקקים לשימוש ברכב, מתבקשים לשמור על זהירות ולהימנע מכניסה ברכב למשקים בהם מתקיימות ההפעלות.

תכנון ההשתתפות

כל משפחה מתבקשת לבנות לעצמה את תכנית הפעילות. אנו נשתדל להיענות לכל הבקשות, אך יהיו מקרים שמחמת עומס יתר נבקש מחלק מהנרשמים לשנות שעות או יעדים.

בטופס ההרשמה מפורטים משכי הפעילות ושעות ההתחלה בכל תחנה. כמו כן, מצורפת מפה עם מיקום התחנות. קחו בבקשה בחשבון את משך הזמן להגיע מתחנה לתחנה.

על מנת לסייע בתכנון הפעילות, נבקש לפרט את מספר המבוגרים, ומספר הילדים מגיל גן ועד 12. סמנו את העדפותיכם במקומות המתאימים ב- x בדף ההרשמה.

לחצו כאן כדי להוריד את טופס ההרשמה והמפה למחשביכם.

את דפי ההרשמה נבקש להחזיר למזכירות עד יום 4/6/09. ניתן להשאיר בתיבה שליד הכניסה למזכירות, או לשלוח במייל למזכירות: kneter@netvision.net.il

תושבים יקרים, אנו מתנצלים מראש על הצורך בהרשמה ובתכנון המוקדם. עזרו לנו לוודא שכולנו נהנה, אך לא נוכל לעשות זאת ללא שיתוף הפעולה המקדים שלכם.

נכנסנו לקיץ, ולכן נבקש מכולם לחבוש כובעים, להצטייד במים, אוכל לרעבים והמון מצב רוח מרומם! כן, שכחנו - כסף לרכישת בונים לממתקים.

ובהזדמנות זו: תודה לכל התושבים שהעבירו אלינו כלים וחפצים היסטוריים לצורך האירוע. איסוף החפצים הסתיים.