| 0 תגובות פורסם תחת נושאים: . ]ההרצאה "צחוקים מהסרטים" מאירה את אמנות הקולנוע מזווית שלא רבים התמודדו אתה, היא עשירה בגילויים, בהקשרים מפתיעים ובהרבה צחוק בריא.

ההרצאה כוללת מבחר מרהיב ומסחרר של מאות קטעי סרטים עם בדיחות חזותיות מימי הסרט האילם ועד ימינו, כולל הסרט המצויר לדורותיו, קטעי טלוויזיה ופרסומות. דרכם היא מאפיינת את יחסנו להומור, לזולתנו ולעצמנו.

בעזרת ההומור החזותי נגלה מה כל כך מצחיק אותנו בקטעי ה"פספוסים" המרושעים, בבדיחות ה"סלפסטיק" הקלאסיות ושאר בדיחות אכזריות או כואבות.

נגלה את הצחוק היצירתי, המפתיע והווירטואוזי. נעמוד על מקור משיכתנו לבדיחות הארוטיות, הגסות, הוולגריות ומה מסתתר מאחורי הבדיחות המתוחכמות ואלה שצריך להסביר אותן.

ההרצאה לא נועדה רק להצחיק. זהו מפגש עם אמנות הקולנוע, מזווית בלתי שגרתית, מפגש עם כמה משיאי היצירתיות האנושית ומפגש עם רגשותינו הנסתרים, לעתים גם מעינינו.

חובה לכל שוחר קולנוע וחובב צחוק בריא.

על המרצה: דודו שליטא הינו יוצר סרטים ואנימציה משנת 1975. לימודי גרפיקה ומוסיקה בישראל, אנימציה וקולנוע ב- School Of Visual Arts בניו יורק, השתלמות ב- National Film Board במונטריאול. מפיק ומביים סרטי טבע, אנימציה, פרסומות והפקות רבות לחו"ל. אוצר פסטיבל תל אביב לאנימציה וקומיקס.

ההרצאה תיערך במועדון התרבות של כפר נטר במוצאי שבת, 20 ליוני בשעה 20:30.

עלות הכניסה: 20 ₪ למשתתף.