| 2 תגובות פורסם תחת נושאים: . ]

תושבי מועצה אזורית חוף השרון,

החל מינואר 2010 תחל המועצה במתן קנסות על שוטטות כלבים, על אי חיסון כלב במועד, על אי הסגרת כלב שנשך ועוד, זאת על פי ברירות קנס מנהלתיות שמאומצות כיום ע"י מרבית הרשויות בארץ.

מטרת הקנסות לטפל בשלושה נושאים עיקריים:
1. מקרי נשיכה של אנשים בידי כלבים חופשיים.
2. הטירדה הקיימת בשוטטות של כלבים, לכלוך הרחובות והטלת אימה על ילדים, מבוגרים ורוכבי אופניים.
3. מניעת מחלת הכלבת.

מתחילת השנה התגלו בארץ מעל 30 מקרי כלבת מרביתם בכלבי בית. כלב המסתובב לבדו בישוב, גם אם הוא מחוסן כנגד כלבת, חשוף לסכנת ההדבקות בכלבת, ובעקבות זאת עלול להדביק את בני משפחתו ואנשים נוספים עימם בא במגע. על החיסון הניתן מדי שנה לא ניתן להסתמך ב-100% בעיקר לאור העובדה שהכלבת הינה מחלה חשוכת מרפא שגורמת למוות בבני אדם. בהודו לדוגמא, שבה יש כלבים משוטטים רבים ולא מחסנים כנגד המחלה, מתים רבבות אנשים מדי שנה. בארץ הכלבת לצערנו קיימת ועל אף ההקפדה בנושא היא חודרת מדי כמה שבועות באמצעות חיות בר מהארצות המקיפות אותנו.

אחת הסיבות לכך שיש לחסן מדי שנה למרות שהחיסון מספיק ליותר משנה אחת, היא שרמת הנוגדנים בגוף כנגד המחלה הולכת ויורדת עם הזמן. חיסון מדי שנה מיועד לשמור את רמת הנוגדנים גבוהה בגוף כל הזמן ומוכנה להתמודד חלילה עם גורם המחלה.

אי לכך כאמור תתחיל המועצה במתן קנסות.

כלב שילכד יצולם ויועבר לכלביה בבית יצחק. אדם שיגיע לשחרר את כלבו יאלץ לשלם את עלות הלכידה בסך 185 ₪ בכרטיס אשראי ((ניתן גם טלפונית) או בכל אמצעי תשלום אחר במועצה. בנוסף ישלם 100 ₪ לכלביה עצמה על שהיית הכלב ביומיים הראשונים ולאחר מכן ידרש לשלם 50 ₪ על כל יום נוסף, תשלום זה יגבה בכלביה עצמה. כמו כן יקבל הבעלים לביתו קנס על סך 500 ₪.

במידה ובנוסף הכלב לא היה מחוסן כחוק יצורף לזה קנס על סך 1,500 ₪ על אי חיסון כלבו. אדם שכלבו לא מחוסן ישאיר צ'ק פקדון בכלביה על סך 500 ₪ שיוחזר לו עם ביצוע החיסון תוך שבוע משחרור הכלב.

אדם שהספיק להגיע למקום הלכידה בטרם הועבר הכלב לכלביה יוכל לשחרר את הכלב במקום ויצטרך לחתום על טופס התחייבות לתשלום. הדרישה לתשלום תגיע בהמשך ממחלקת הגביה של המועצה לבית הנלכד.

אדם שמסר את כלבו נדרש לעדכן בכך את המחלקה הוטרינרית במועצה ולדאוג לכך שהבעלים החדש יבצע בפועל את העברת הבעלות, זאת ע"י שינוי פרטים והוצאת רשיון המועצה בה מתגורר הבעלים החדש. במידה והדבר לא יתבצע, תיאלץ המועצה עם הלכידה לחייב את האדם שעליו רשום הכלב שנלכד.

על מנת למנוע תלונות של תושבים לגבי חדירת הלוכדים לחצרות והוצאת כלבים משם, מינתה המועצה פקח מטעמה שמסתובב עם הלוכד ומוודא שלא מתבצעת עבירה ע"י הלוכד ונלכדים רק כלבים הנמצאים מחוץ לחצרות הבתים.

בברכה,
מחלקה וטרינרית
חוף השרון

2 תגובות

אורי אמר/ה... @ 31 בינואר 2012 בשעה 1:44

לפי מה נקבע מחיר הכנס, וע"פ אילו פרמטרים מחליטים שכלב הוא משוטט?

ניצן גלנטי אמר/ה... @ 31 בינואר 2012 בשעה 7:58

הי אורי,
כלב משוטט הוא כל כלב שנמצא ללא בעלים מחוץ לבית או חצר. גם אם יש לו קולר - לוכדים אותו.
לפרטים בנושא הקנסות, אנא פנה למחלקה הוטרינרית של המועצה בטלפון:9596528

הוסף רשומת תגובה