| 0 תגובות פורסם תחת נושאים: , . ]

נושא ההרצאה: מה בין אהבה ללא גבול לבין אהבה עם גבולות - המדריך המעשי לשיפור יחסי הורים וילדים מאת פרופסור עמוס רולידר. ההרצאה תתקיים ביום ה' 11.3.10 בשעה 20:15 בציונות 2000 בבית יהושע.

מחיר כרטיס: 50 ₪ לאדם. ההרשמה במזכירות בית יהושע אצל יפעת 09-8997267.

עמוס רולידר הינו פרופסור מן המניין במחלקה למדעי ההתנהגות של המכללה האקדמית עמק יזרעאל ועומד בראש התוכנית לתואר שני להכשרת יועצים חינוכיים. פרופ' רולידר נחשב לאחד המומחים המוסמכים (BCBA) בעלי שם בארץ ובעולם בניתוח וטיפול התנהגותי (ABA) ומרבה לייעץ לאנשי חינוך וטיפול בארץ ובעולם.

בחלק הראשון פרופ' רולידר שואל ועונה על השאלה מה קרה להורות הישראלית בשני העשורים האחרונים? נתונים על שימוש בסמים ואלכוהול בקרב בני נוער, חסרי שינה, חוסר ערכים של אחריות אישית, תזונה לקויה והתמכרות למחשב ולטלוויזיה של הילדים ובני הנוער. כל זאת ועוד מושתת על הסברים עובדתיים על רקע היחסים המורכבים בין הורים לילדיהם.

בחלק השני של ההרצאה ניתנים להורים כלים מעשיים לשיפור השפעתם ומערכת היחסים שלהם עם ילדיהם המתבגרים. רולידר נותן כלים מעשיים בנושאי רוטינות קבועות, הכנת שיעורי בית, התמודדות עם סירוב, התקפי זעם, ריב אחים ועוד.

בסיום ההרצאה עונה פרופ' רולידר למספר שאלות ספציפיות של הנוכחים בהרצאה.

חלק מיוחד יוקדש בהרצאה למתן כלים פרקטים לבניית יחסי אמון וכבוד בין בית הספר לבית לטובת שילוב ידיים אמיתי בתהליך החינוכי ולמען הילדים .