| 0 תגובות פורסם תחת נושאים: , . ]

ראש השנה, יום הכיפורים וסוכות חלים השנה במהלך חודש תשרי (ספטמבר), החל מערב ראש השנה החל ב-8.9.10 ערב יום רביעי כ"ט באלול ומסתיים בשמיני עצרת ב-30.9 כ"ב בתשרי יום חמישי. בחודש זה רובנו מבלים מחוץ לבתים ומשאירים מאחורינו רכוש רב הקורץ לגנבים ונמצא בתוך הבית ומחוצה לו.

ניתן ואפשר לצמצם את הנזקים ולהקשות על הגנבים בגניבת כלי רכב למשל אם נרכוש "סנדל" ונסנדל את הרכב בחניה, או באמצעות התקנת מנעול הגה. ניתן להרתיע מכניסה לבית אם נשאיר אור קטן, רדיו דולק, נבקש מהשכן להציץ מידי פעם לכיוון הבית והחצר. מומלץ לא להשאיר רכוש יקר גלוי ברכב שאיתו אתם יוצאים מהבית לחופשה. להזכירכם אין להשאיר נשק בבית ללא השגחה ויש לאחסנו בכספת מוגנת ומאובטחת.

חשוב לעדכן את הגורמים המתאימים על אירועים חריגים שמתרחשים בסביבתכם, חייגו 100 ודווחו. במהלך חודש אוגוסט היתה רגיעת מה בתחום הפריצות וגניבות הרכב אך אנו צופים התגברות החל מערב ראש השנה והרמאדן. להזכירכם עיקר הפעילות הפלילית והנזקים מתרחשים במהלך סופי שבוע ובין השעות 23 ל-04.00 לפנות בוקר.

לצערי שנת 2010 היתה רעה יותר מקודמתה בסיכום מקרי הפשיעה בין ינואר לאוגוסט ובדגש על ישובי חרוצים, בצרה ובני ציון. גורמי הביטחון השונים המשטרה הכחולה, מג"ב, "המתמידים" – המתנדבים, הרב"שים בישובים יגבירו את פעילותם בתקופה זו על מנת לצמצם את היקף הפשיעה , הגברת הביטחון האישי, שמירה על רכוש אבל עדיין כל תושב נדרש לעשות כמיטב יכולתו להגן על ביתו ורכושו. אני שב וקורא לכל מי שיכול – בוא והיתנדב ל"מתמידים".


לסיום אני מאחל שנה טובה לכל תושבי המועצה באשר הם שנת שלום, ביטחון, בטיחות, שנת לימודים פוריה לילדינו.

נמרוד פלג
מנהל הביטחון במועצה