תושבים יקרים,
ערב ראש השנה, תשע"ב הבא עלינו לטובה, ברצוני לשתף אתכם בפעילות הוועד המקומי בחודשים האחרונים ובתוכניות לשנה הבאה.

חינוך

שנת הלימודים בגני הילדים בכפר נטר נפתחה. למעלה מ-100 ילדים מתחנכים בקריית הגנים הכוללת 4 גנים מגיל 3 ועד גיל 6. ברצוני לברך את רחל גלומביק, רכזת הגנים, שהכניסה משב רוח רענן בגנים, על עבודתה הטובה ולאחל לה ולצוות הנפלא של הגנים, הגננות, הסייעות והילדים, שנת לימודים מוצלחת ופורייה. כמו כן, ברצוני להודות לגדי מחלב, גזבר הוועד והאחראי מטעם הוועד על גני הילדים על תרומתו ועבודתו הברוכה בגני הילדים. יישר כוח!

וועד מקומי כפר נטר ממשיך גם השנה לתמוך תקציבית בפעילות האיחוד החקלאי. עשרות בני נוער מהכפר משתתפים בפעילות האיחוד. זו הזדמנות לברך ולהודות לאבנר פוקס ומאיה ליפין, תושבי הכפר החברים בוועדת הנוער, על פעילותם הענפה למען בני הנוער בכפר.

מזכירות והנהלת חשבונות

מנהלת החשבונות של הכפר אביבה הררי, פרשה מתפקידה בוועד המקומי לאחר שנים רבות שבהן בצעה עבודתה בצורה טובה ומסורה ותרמה רבות לפעילות הועד המקומי. אביבה תמשיך לעבוד כמנהלת החשבונות של האגודה וזו ההזדמנות לברך אותה ולאחל לה הצלחה בהמשך דרכה. לתפקיד מנהלת החשבונית של הוועד נכנסה כעת כלנית דור, וזו ההזדמנות לברך אותה ולאחל לה הצלחה בתפקידה החדש.

ברצוני לברך את טל ארבל סינואני, מזכירת הוועד, שעושה את עבודתה במקצועיות ומשרה רוח נעימה ושירותית. שעות הפעילות של מזכירות הוועד המקומי הורחבו ומשרד הוועד פתוח לשירותכם משעה 08:30 בבוקר ועד 16:30 אחה"צ. אחרי תקופת החגים מזכירות הוועד תהיה פתוחה גם יומיים אחה"צ. תושבים המבקשים להיפגש איתי בכל נושא מוזמנים לפנות למזכירות הוועד לטל ולאחר החגים נקבע יום קבוע לפגישות אלו.

תרבות

ועדת התרבות של כפר נטר התכנסה לאחרונה. ברצוני להודות ולברך את 22 חברי הוועדה על ההיענות והפעילות. מלבד החגים, שהאירועים בהם משותפים עם בית יהושע , מתוכננת פעילות בכפר שתכלול הרצאות, טיולים, יריד חוצות היוצר, שוק איכרים ועוד מגוון פעילויות תרבות נוספות. לאחרונה חגגנו את סוף הקיץ באירוע שמח וכיפי במדשאות ההרחבה.

גינון

גם ועדת גינון של כפר נטר התכנסה לאחרונה. בוועדה 5 חברים. מטרות הוועדה הם יצירת מנגנון פיתוח אפקטיבי על עבודת הגינון בכפר. פיתוח גינות חדשות והשבחת גינות קיימות. כמו כן, הוועדה עוסקת בניקיון הכפר ואיכות הסביבה. בכוונתנו לפעול השנה ביתר שאת בתחום איכות הסביבה ולהקים 2 מרכזים עם מתקנים למיחזור. כמו כן, בשבועות הקרובים נסיים את הקמת פינות הגזם החדשות שבמסגרתם נוסיף 2 פינות גזם. ברצוני לברך את חברי וועדת גינון ולהודות להם על תרומתם לכפר. בהזדמנות זו אני פונה אליכם התושבים לשמור על ניקיון הכפר ולדווח על כל מפגע.

שמירה

לצערי, לאחרונה אנו עוברים גל של פריצות לבתים, הפוקד את כל יישובי הסביבה. וועד מקומי כפר נטר משקיע מאמצים ותקציבים גדולים ביותר למען בטחון התושבים. השנה הצטרף אורן סולומון כרב"ש הכפר, אנחנו עומדים בקשר רצוף עם השוטר הקהילתי ועם יחידת משמר הגבול הפועלת בסביבה, וכמו כן, מעת לעת, אנו מבצעים פעילויות יזומות עם יחידת הכלבנים.

בנוסף, בחודש הקרוב יותקן שער חשמלי בינינו לבין בית יהושוע. יחד עם זאת, אתם מתבקשים למגן את ביתכם ולהפעיל אזעקות גם בשעות הלילה. כמו כן, דווחו על כל אירוע חריג!

פיתוח הכפר

בכפוף לתקציב שיעמוד לרשות הוועד לפיתוח, בכוונת הוועד המקומי לפעול השנה במספר תחומים:
1. הקמת מדרכה ואי תנועה בעיקול מצפון לבית הכנסת. התכניות הוגשו לוועדה המקומית ומיד עם אישורם נתחיל בעבודות.
2. הקמת מיבנה ציבור בצמוד לצרכנייה, שיכלול ספריית ילדים ע"ש אהרון ביז'רנו ז"ל, משרד לוועד המקומי ומבנה רב שימושי לקהילה. התכניות עומדות לפני הגשה.
3. ביצוע עבודות כביש בהרחבה, הכוללות, שכבת אספלט נוספת כמתוכנן בעת ביצוע ההרחבה.
4. סיום עבודת סלילה וסובה בסוף רחוב השלום.

ועדת גבולות

וועדת הגבולות הפועלת מזה 3 שנים, חידשה את עבודתה. ועד מקומי כפר נטר, בניגוד לכל וועדי המועצה השקיע עשרות אלפי ₪ בייצוג משפטי ויועצים נוספים. במסגרת הפגישות בוועדה הציג עו"ד טויסטר את עמדת הכפר, כמו כן, אני הופעתי בפני הוועדה ועמדתי על החשיבות בשמירת גבולות הכפר. מאחר והכפר מיוצג ע"י עו"ד טויסטר וסיכומיו הוצגו בפני הוועדה לא מצאתי לנכון להוציא כספים נוספים מתקציב הוועד.

פארק המדע

תוכנית פארק המדע נתניה עומדת לפני הפקדה. במסגרת התכנית יוקם מרכז משרדים ממערבית להרחבה. ועד מקומי כפר נטר עוקב אחר התקדמות התכנית ושכר יועץ תנועה לייצוג האינטרסים של הכפר. אדווח לכם בכל התפתחות בנידון.

לסיום ברצוני לברך אתכם בשנה טובה וגמר חתימה טובה.
בשנה של בריאות ושכנות טובה!

שוחט רמי
יו"ר ועד מקומי כפר נטר