| 0 תגובות פורסם תחת נושאים: . ]

לתושבי המועצה האזורית חוף השרון,

להזכירכם כבר מזה כמה חודשים ניתנים במועצה קנסות על שוטטות כלבים, על אי חיסון כלבים במועד, על אי הסגרת כלבים שנשכו ועוד, זאת על פי ברירות קנס מנהלתיות שמאומצות כיום ע"י המועצה כמו ע"י מרבית הרשויות בארץ. מטרת הקנסות לטפל בשלושה נושאים עיקריים:

1. מקרי נשיכה של אנשים בידי כלבים  חופשיים.
2. הטרדה הקיימת בשוטטות של כלבים, לכלוך הרחובות והטלת אימה על ילדים, מבוגרים ורוכבי אופניים.
3. מניעת מחלת הכלבת.

במועצה מתקבלות אינספור תלונות על כלבים המשוטטים חופשיים ברחובות ובכך מטרידים ילדים קטנים, רוכבי אופניים וסתם תושבים המעונינים לטייל בנחת בשבילי המושב מבלי שכלבים ינבחו לעברם, לרוב כשהם מטיילים עם כלבם מובל ברצועה כחוק.

בנוסף, כלב המסתובב לבדו בישוב, גם אם הוא מחוסן כנגד כלבת, חשוף לסכנת ההדבקות בכלבת ובעקבות זאת עלול להדביק  את בני משפחתו  ואנשים  נוספים  עימם בא במגע. על החיסון הניתן מדי שנה  לא ניתן להסתמך ב-100% בעיקר לאור העובדה שהכלבת הינה מחלה חשוכת מרפא שגורמת למוות בבני אדם. בארץ הכלבת לצערנו קיימת ועל אף ההקפדה בנושא היא חודרת מדי כמה שבועות באמצעות חיות בר מהארצות המקיפות אותנו. אחת הסיבות לכך שיש לחסן מדי שנה למרות שהחיסון מספיק ליותר משנה אחת, היא שרמת הנוגדנים בגוף כנגד המחלה הולכת ויורדת עם הזמן. חיסון מדי שנה מיועד לשמור את רמת הנוגדנים גבוהה בגוף כל הזמן ומוכנה להתמודד חלילה עם גורם המחלה.

הלכידות מגובות בצילומים של הכלב מחוץ לחצר ביתו והלכידות מתבצעות אך ורק בנוכחות פקח מטעם המועצה, המשגיח שלא נלקחים כלבים מחצרות הבתים ושלא נעשית עבירה כלשהי בידי הלוכד. כלב שנלכד מצולם ומועבר לכלביה בבית יצחק. על אדם שמגיע לשחרר את כלבו לשלם את עלות הלכידה והיום הראשון בכלביה בסך 106.5 ש"ח בכרטיס אשראי (ניתן גם טלפונית) או בכל אמצעי תשלום אחר במועצה. בנוסף עליו לשלם עבור כל יום נוסף בכלביה 32.5 ש"ח ליום.

כמו כן בהמשך יקבל הבעלים לביתו קנס על  סך  500 ש"ח.  במידה  ובנוסף הכלב  לא היה מחוסן כחוק יצורף לזה קנס על סך 1,500 ש"ח על אי חיסון כלבו. אדם שכלבו לא מחוסן ישאיר צ'ק פיקדון בכלביה על סך 500 ש"ח שיוחזר לו עם ביצוע החיסון תוך שבוע משחרור הכלב.

אדם שהספיק להגיע למקום הלכידה בטרם הועבר הכלב לכלביה יוכל לשחרר את הכלב במקום ויצטרך לחתום על טופס התחייבות לתשלום. הדרישה  לתשלום תגיע בהמשך ממחלקת הגביה של המועצה לבית הנלכד.

אדם שמסר את כלבו נדרש לעדכן בכך את המחלקה הוטרינרית במועצה ולדאוג לכך שהבעלים החדש  יבצע בפועל את העברת הבעלות, זאת ע"י שינוי פרטים והוצאת רישיון המועצה בה מתגורר הבעלים החדש. במידה  והדבר לא יתבצע, תיאלץ המועצה עם הלכידה לחייב את האדם שעליו  רשום הכלב שנלכד.

בברכה,
המחלקה  הוטרינרית
חוף  השרון