| 1 תגובות פורסם תחת נושאים: . ]

לתושבי כפר נטר,

בשנים האחרונות חווים תושבי כפר נטר תנועת מכוניות הולכת וגוברת. בשעות הבוקר ואחה"צ אפשר לעמוד דקות ארוכות ללא יכולת לחצות את הכביש ברחוב ההדרים ורחוב האלון או לעמוד בפקק ארוך ומתמשך הזוחל לאורך רחובות הכפר צפונה. תנועת המכוניות הרבה, פרטיות, משאיות, מערבלי בטון ואוטובוסים העוברת בכביש וברוב המקרים במהירות חריגה, מהווה איום מתמיד ומתמשך לבטיחות תושבי וילדי הכפר, מטרד אקולוגי, מזהמת ומשבשת  את החיים של כולנו.

נושא תנועת המכוניות בכפר צריך היה לזעזע את שלוות רוחנו כבר מזמן. לא צריך להגיע למצב של חוסר אונים לפני שינקטו פעולות אקטיביות על ידי התושבים או על ידי ועד הכפר האמון על בטיחות התושבים ואיכות חייהם בכפר.

להלן מספר נתונים: ועד הכפר ביצע בשנים האחרונות שתי ספירות תנועה: (בשעות שבין 07:00 ל 20:00). האחת, בשנת 2007 ואז נספרו  7,361  מכוניות שחלפו ברחוב ההדרים. (בקטע מהצרכניה-צפונה). השניה, בשנת 2010, ואז נספרו  16,410  מכוניות באותו הקטע. אם נעריך את מספר המכוניות החולפות היום ברחוב ההדרים ונחשב באותו היחס את העליה במספר המכוניות החולפות בין שנת 2007 לשנת 2010 , נגיע למספר בל יאמן של כ- 35,000 מכוניות החולפות במשך שעות היום, כל יום, ברחוב ההדרים.

לידיעתכם, המצב לא הולך להשתפר אלא להיפך, להחמיר: לא נסללים כבישים עוקפים, המחלף בצומת בני דרור ינתב עוד ועוד מכוניות לרחבי הכפר, השכונות החדשות בנתניה –עיר ימים , אגמים, קרית השרון, ואצטדיון הכדורגל , הולכים ומוקמים ומאכלסים דיירים ומכוניות נוספים.

זאת ועוד: במתחם החולות שבין מערב לשכונת ההרחבה בכפר לבין פסי הרכבת מתוכנן אזור תעשיה נוסף שיכיל כ 35,000 מ"ר של משרדים, תעסוקה ותעשיה. ברור שהעובדים והלקוחות של אזור תעשיה חדש זה יעשו שימוש בכבישי הכפר בעת הגעתם ועזיבתם את מקומות העבודה. שלא להזכיר עוד את התכנון של מספר קניונים נוספים שעירית נתניה מתכננת להקים בשנים הקרובות בעיר. ברור שחלק גדול מהמכוניות שיגיעו למתחמים אלו  יעברו שוב בתחומי הכפר ואנא אנו באים?

ועדי הכפר לדורותיהם עשו מעט מאד להפחתת התנועה, הן מבחינת השקעת מחשבה, או השקעת תקציבים למציאת פתרונות לבעיה שהיא מספר אחת העומדת לפתחינו כבר זמן רב. מצב זה מחייב את כולנו שלא להחריש או להסתגר מאחורי דלתות הבתים ו/או השערים והגדרות שאנו מקיפים את עצמינו ולהבין שצריך לעשות מעשה!!! אנחנו חייבים להעיר  ולזעזע את שלוות הגורמים שבאחריותם לטפל בנושא: אם זה ברמה המקומית כמו ועד הכפר, או המועצה האזורית, ואם זה מע"צ, משרד התחבורה, שר התחבורה או כל גורם רשמי אחר!!!

בברכת חג שמח ובטוח לכולנו,
משפחות גזית, לביא ופיינר
כפר נטר

1 תגובות

אנונימי אמר/ה... @ 3 באפריל 2014 בשעה 19:07

מסכימה עם הנאמר :)

הוסף רשומת תגובה