| 0 תגובות פורסם תחת נושאים: . ]

תושבים יקרים,

לאור בקשות תושבים החליט וועד כפר נטר על פתיחת צהרון לילדי בית הספר היסודי (א-ג). שמחתי מאוד לראות את ההתעניינות וההרשמה לצהרון החדש שלנו שייפתח בראשון לספטמבר. אנחנו פותחים צהרון קטן ונעים עם אווירה רגועה שהילדים יבקשו לבוא אליו לאחר יום בבית הספר וירגישו בו כמו באחד מחדרי הבית שלהם. למטרת הצהרון, וועד מקומי כפר נטר קיבל החלטה להציב מבנה חדש שיותאם בדיוק לצרכיי הצהרון, המבנה יוצב באזור גני הילדים, אך ינוהל בנפרד מהם.

מאחר ומדובר במערכת חדשה, ברור לי שיש עוד הרבה שאלות, אנסה על חלקם לענות כאן. ראשית, לגבי אנשי צוות, גייסנו אנשי צוות שמתאימים בדיוק למערכת והילדים מכירים את רובם, ביניהם מירב וייסמן וכפיר אלפנדרי. על קבוצה של 20 ילדים, יהיו שני אנשי צוות (שיתחלפו ביניהם) וכמובן שאני שם. אני מתכנן צהרון שיקבל את הילדים בחזרתם מבית הספר בחום עם מלא אהבה. אומנם המיקום, יהיה בצמידות לגני הילדים, אבל מדובר במקום שונה, "מקום לגדולים" כפי שהילדים רואים את עצמם.

שאלו אותי הורים, אם יהיה בצהרון רק ... ספורט. התשובה היא לא. יהיה בו מקום לקצת מנוחה מכל היום הגדוש שעברו בבית הספר, מקום ליצירה, משחק וחשיבה ומצד שני, לאחר שברוב היום עסקו בלמידה, הרצון הוא גם לתת לילדים מגוון פעילויות, גם בתחום הספורט, מבלי להעמיס עליהם. אני באמת מאמין, שהילדים צריכים פעילות גופנית ובעיקר לאור העובדה שמרבית היום הם יושבים, אבל אנחנו יודעים שלא כולם אוהבים זאת...  ולכן יהיה מענה לכולם.

הצהרון יעבוד בכל יום מהשעה שהילדים יחזרו מבית הספר (בשעה 13:00 או 14:00 בהתאם למערכת הלימודים/חוגים שלהם) ובהתאם לבקשת הורים הצהרון יהיה פתוח עד השעה 17:00. אחד מאנשי הצוות יחכה להם בתחנה, יעזור להם לרדת עם הציוד מהאוטובוס ויקבל אותם לצהרון, שם יחכה להם איש צוות נוסף וארוחת צהריים.

את מבנה היום וסוגי הפעילויות, נבנה בהמשך, הוא יותאם לתמהיל הילדים הסופי שיירשמו ולשעות בהם הילדים יהיו בצהרון. אנו נדאג, כי מעבר לרוגע ולכיף, יהיה איש צוות עם ניסיון, שיוכל לסייע לילדים בהכנת שיעורי הבית ובכל קושי אחר שנוצר בבה"ס (או בכלל).

המחיר אשר נקבע הוא 1400 ש"ח עבור חמישה ימים בצהרון מחיר זה כולל את ימי החופשה, אותם נפרסם בהמשך וכפי שהם נהוגים בגני הילדים שלנו. אני שמח מאוד על ההתעניינות ונותרו למעשה רק עוד מספר מקומות. מאחר והצהרון מוגבל במקומות, הורים עשו את ההחלטה הנכונה עבור ילדכם, אבל על תחכו עם ההחלטה עוד זמן רב, אין לנו רצון לפתוח צהרון עם מספר גדול של ילדים מהמתוכנן.

אני מבקש מכם להעביר בימים הקרובים מקדמה ליום ה - 15.6.2014 על סך 500 ש"ח, בנוסף גם את השייק על התשלום הראשון ליום ה- 1 לספטמבר, על סך 900 ש"ח, לאורית פלד - מזכירת הוועד המקומי כפר נטר ובנוסף למלא טופס פרטים אישיים, על מנת שנוכל להמשיך בתהליך. סכום המקדמה, מהווה חלק מהתשלום לחודש הראשון של ילדכם בצהרון.

שיהיה שבוע טוב,

גלעד גושן
מנהל גני הילדים והצהרונים - כפר נטר
054-2422503
goshen.gilad@gmail.com