| 0 תגובות פורסם תחת נושאים: . ]

שלום רב,

לפני כשבועיים הופצה קריאה לעזרה מועדת האיחוד החקלאי לידיעת כל תושבי הכפר. מסתבר, שהועד המקומי בכפר נטר יחדל לתקצב בשנה הקרובה את פעילות הסניף בכפר נטר. תקציב זה עומד על 75,000 ש"ח לשנה, והוא מתוקצב באופן שווה גם בבית יהושע ובאודים.

לתומי חשבתי שמכתב כגון זה יעורר סערה בכפר. הרי פעילות האיחוד החקלאי כל כך דומיננטית בקרב בני הנוער הן בין הילדים המשתתפים כחניכים והן בין אלה המשמשים כמדריכים. מתברר שטעיתי. אף אחד לא הגיב. לפחות לא בפומבי. חוסר תגובה דומה היה גם לאחר הפצת החלטת הועד על העלאת מיסי הועד המקומי בלא פחות מ 50%. (החלטה שעברה גם במליאת המועצה ומחכה לאישור שר הפנים).

לעומת זאת, פורסם שהשנה יחגוג הכפר 75 שנה להיווסדו. חגיגה שתיערך בחודש ספטמבר, חודש החגים. התקציב שהוכן בועד המקומי לקראת חג זו עומד על 75,000 ש"ח. גם האגודה החרה החזיקה אחרי הועד ואף היא תשתתף בסכום דומה של 75,000 ש"ח. סה"כ 150,000 ש"ח לחגיגה. להלן שתי הצעות:

1. אני חושב שיש לבקש מהועד המקומי לפרסם את תקציב הועד בכל שנה לידיעת כלל תושבי הכפר. כך ידע כל תושב לאילו מטרות ומה סדרי העדיפויות לפיהם מופנים ומוצאים כספי הארנונה ומיסי הועד המקומי.

2. רק עכשיו סיימנו לחגוג את חג העצמאות וחג שבועות. שני חגים אלו מהווים נתח גדול מתקציב הועד. חגיגה נוספת ובעלות גבוהה מאד המיועדת לחודש ספטמבר, חודש הרווי בחגים נראית לי כלא מתאימה. אני מציע להעתיק במספר חודשים את תאריך ציון ייסוד הכפר ולמזג אותו במסגרת יום העצמאות הבא. אפשר לחגוג את יום העצמאות בציון חגיגות ההקמה של הכפר, כך נציין את ייסוד הכפר בעלות כספית אפסית. באופן זה יחסך לתקציב הועד 75,000 ש"ח שיוכלו להיות מופנים לטובת האיחוד החקלאי. ובהקצנה, במקום חגיגה של שעתיים בעלות של 75,000 ש"ח, אפשר להפעיל שנה שלימה את האיחוד החקלאי (או שנתיים של פעילות אם מביאים בחשבון גם את תקציב האגודה המופנה לחגיגת ציון ייסוד הכפר).

בכל מקרה, הפסקת תיקצוב פעילות האיחוד החקלאי באופן גורף והטלת מלוא העלות על הורי החניכים והמדריכים, באופן שיוצר אי שיוויון בין הורי שלושת היישובים, או לחילופין הפסקת פעילות מוחלטת, נראת שלא לצורך.

ההדגשה של רמי שוחט במכתבו לתושבים שגם לאחר הפסקת תיקצוב פעילות האיחוד החקלאי ילדי כפר נטר לא ישלמו יותר מילדים בישובים אחרים שכן מתקצבים את פעילות האיחוד, נראית על פניה כלא מדוייקת.

בברכה,
בני גזית