| 0 תגובות פורסם תחת נושאים: , , , . ]

תושבים יקרים,

לכבוד השנה החדשה ברצוני לברך את כל תושבי הכפר בברכת שנה טובה, שנת בריאות, אושר והצלחה. ברצוני לשתף אתכם בפעילות הועד המקומי בחודשים האחרונים ובתוכניות לשנה הבאה.

חינוך

שנת הלימודים בגני הילדים בכפר נטר נפתחה עם למעלה מ-100 ילדים. קריית הגנים כוללת 4 גנים מגיל 3 ועד גיל 6. בנוסף זו השנה השלישית בה פועל צהרון בית הספר עם כ-35 ילדים מכיתות א'-ג', כולם בוגרי גני הילדים. חשוב היה לנו לתת לילדים המשכיות במסגרת שלנו גם לאחר המעבר לבית הספר.

לאחר 4 שנים של עשייה סיים גלעד גושן את עבודתו כרכז הגנים. גלעד עשה עבודתו בצורה נהדרת והוא יישאר אתנו כמפעיל חוגים בגנים. עדי מרגלית נכנסה לתפקיד הרכזת החדשה לאחר שבמשך 14 השנים האחרונות ניהלה את גן ריצ'רץ' באבן יהודה. אנו מברכים את עדי ומאחלים לה המון בהצלחה. כמו כן, ברצוני להודות לאורית בז'רנו שפירא, חברת הועד האחראית מטעם הועד על גני הילדים על תרומתה ועבודתה הברוכה בגני הילדים. יישר כוח!

ועד מקומי כפר נטר ממשיך גם השנה לתמוך תקציבית בפעילות האיחוד החקלאי ודואג למגוריו של רכז הנוער. עשרות בני נוער מהכפר משתתפים בפעילות האיחוד. זו הזדמנות לברך ולהודות למאיה ליפין, תושבת הכפר החברה בוועדת הנוער על פעילותה הענפה למען בני הנוער בכפר.

פיתוח הכפר

במהלך השנה האחרונה בוצעו עבודות לצורך ציפוי הכבישים בהרחבה בשכבת אספלט נוספת והוצבו באמפרים ומעברי חצייה. העבודות הצריכו את שיתוף הפעולה של התושבים ובוצעו בצורה טובה.

מול גני הילדים הוקם מגרש דשא סינטטי המשמש את ילדי הגנים בפעילויות בוקר ואת הילדים בצהרונים. אנו רוצים, כי המגרש ישמש לרווחת התושבים גם בשעות אחה"צ, אך מאחר ומצאנו כי במגרש מתאמנים קבוצות ילדים שלא מהמקום והמגרש הושאר מספר פעמים מלוכלך, אנו מבקשים לנעול את שער המגרש כל יום בשעה 17:00. הורים המעוניינים להגיע עם ילדיהם לשחק במגרש יוכלו להזמין מפתח במשרדי המזכירות.

במהלך החודש האחרון נצבעו המתקנים בגני השעשועים והוצבו שולחנות פיקניק בגן השעשועים ברחוב השיטה וברחוב האורן. שערי הכדורגל במגרש וסלי הכדורסל במגרש וברחוב האורן הוחלפו לסלים חדשים בהתאם לתקנים המחמירים של מכון התקנים.

שודרג מערך החשמל ב"גן החשמל" בהרחבה. לאור ריבוי תקלות הוחלט לשדרג את מערך החשמל במקום, אנו מקווים כי הבעיות שם נפתרו לנוחיות התושבים המטיילים.

בכפוף לתקציב שיעמוד לרשות הוועד המיועד לפיתוח, בכוונת הוועד המקומי לפעול השנה במספר תחומים:

1. בעיית התנועה בכפר נטר ידועה ולצערנו "ידינו כבולות", אנו לא יכולים לעשות פעולות קיצוניות לצורך הפסקת התנועה. במהלך השנה האחרונה התגבש צוות חשיבה בנושא זה הכולל תושבים. בין הדברים אשר נעשו : הוצבו לאורך רחוב ההדרים "עיני חתול", לפני מעברי החצייה דמויות של ילדים, הוצבו גדרות בתחנות ההסעה של הילדים ואנו מקפידים, כי הכבישים יסומנו באופן קבוע. אנו מקווים, כי תכניות עתידיות של כבישי הרוחב, יתממשו בהקדם ויקלו בצורה משמעותית על העומס בכפר.

2. הקמת מדרכה ואי תנועה בעיקול מצפון לבית הכנסת. מדובר במקום המהווה מפגע בטיחותי ומחייב הסדרת תנועה. עד היום נתקלנו בקשיים בירוקרטיים וכיום לאחר שהצלחנו להגיע להסדר הקשור לקרקע, אנו ממתינים להיתר מהועדה לתכנון ובניה.

3. פיתוח גן השעשועים בהרחבה.

4. פיתוח גן השעשועים ברחוב האורן.

5. שיפוץ מבני הגזם במושב.

6. פיתוח הגינה שליד הצרכנייה.

אנו פועלים רבות על מנת לדאוג שהכפר יתוחזק בצורה טובה ונקייה, אנו זקוקים לשיתוף הפעולה שלכם בנושא. אנא שימרו על ניקיון הכפר ודווחו על כל מפגע. מזכירות הכפר עומדת לרשותכם, אנו מבקשים לשמוע מכם על כל תקלה.

ברצוני להודות למתנדבים במושב, למרים אוסובסקי על שירותי משרד הפנים, ליענקלה אוסובסקי על ניהול המרפאה, לניצן גלנטי על תפעול אתר האינטרנט והפייסבוק של המושב, לשולה חלד על הדאגה למתנות לחיילים, לימית רוטשטיין על התרומה בתחום התרבות, לכל מתנדבי משמר הגבול, אביב רז, קובי לוין, ג'ימי בוקובזה, מיקי הרלב, שחר רומם ואייל שורר, אשר תורמים ושומרים עלינו בלילות, לאורן סולומון הרב"ש ולטל גוזלן מנהל חברת האבטחה של המושב על פעילותם המבורכת.

לסיום ברצוני לברך אתכם שוב בשנה טובה, בשנה של בריאות ושכנות טובה!

שוחט רמי
יו"ר וועד מקומי כפר נטר